Péče o brýle - instrukce

Jak čistit, ukládat a udržovat brýle

Čím více své brýle nosíte, tím více je musíte udržovat! Čištění, skladování a údržba brýlí jsou nezbytné pro jejich perfektní vzhled a funkčnost. Přestože jsou naše brýle dodávány s ochrannými vrstvami proti vodě, tak nejsou primárně určené do vody.

  • U dřevěných brýlí může mít voda a dlouhodobá vlhkost vliv na čočky, protože vlhkost se může usadit v dřevěných obroučkách a proniknout i skrze ochranné vrstvy v čočkách. Snažte se proto brýle co nejdříve vysušit, aby voda a vlhkost nezůstávaly, jak na čočkách, tak ani v rámečku, který díky vlhkosti a přirozené vlastnosti dřeva se rozpínat, může rámeček poškodit.
  • Sportovní plastové brýle jsou z hlediska obrouček výrazně odolnější, ale voda a dlouhodobá vlhkost může mít vliv na kvalitu čoček, i když jsme takové případy zatím nezaznamenali.

Jak brýle čistit?

Nejlepší hadřík pro čištění brýlí, je látka z mikrovlákna. Používejte přiložený hadřík, abyste se vyhnuli škrábancům z jiných typů materiálu. Pro denní péči a otírání prachu a nečistot. V každém balení BejkRoll brýlí přikládáme čistící hadřík, abychom se ujistili, že si brýle užijete a vyhnete se nečistotám. Ručník, tričko, apod pro čištění nepoužívejte, mohou obsahovat písek, krém nebo jiné látky, které mohou brýle poškodit.

Pokud máte na brýlích nečistoty, které nejste schopni očistit, jsou pravděpodobně způsobeny mastnotou. Naše těla a tváře produkují mastnotu, což je naprosto v pořádku a můžete své brýle stále nosit, když víte, jak je čistit. Následuj tyto kroky:

  • Použijte mýdlo na mytí rukou a ujistěte se, že nemáte mastnotu na prstech při manipulaci s brýlemi.
  • Omyjte čočky pod teplou vodou, abyste odstranili povrchové zbytky.
  • Jemně otřete každou čočku, na přední i zadní část čočky houbičkou na nádobí. Vetřete mýdlo i do štěrbin rámu kolem čoček, kde se mastnota snaží skrýt.
  • Opláchněte teplou vodou a osušte brýle přiloženým hadříkem v jemných kruzích kolem čoček a také otřete štěrbiny kolem čoček.

Pokud i poté vaše brýle obsahují fleky, může to být tím, že vaše brýle obsahují škrábance. Drobné mikro škrábance se mohou objevit mnoha způsoby. Možná jste je krátce upustili na betonu nebo v kapse s propiskou, … Čištění brýlí tento problém bohužel nevyřeší, ale naučit se ukládat a udržovat vaše brýle může příště pomoci. Každé brýle BejkRoll jsou dodávány s povlakem odolným proti poškrábání zdarma.

Jak brýle ukládat?

Pokud je nepoužíváte, uložte brýle do ochranného obalu z textilu, který dodáváme ke všem brýlím zdarma nebo dřevěného pevného obalu. Brýle lze snadno poškodit, i když jsou umístěny někde zdánlivě bezpečně. Spadnou ze stolu, rozžvýká vám je pes nebo na ně něco spadne a poškodí je.

Jak udržovat brýle?

V závislosti na vašem typu brýlí může existovat několik dalších způsobů, jak se o brýle starat.

Pokud nosíte brýle s nastavitelnými nosními podložkami, nezapomeňte zkontrolovat nosní polštářky, což nezpůsobuje sklouznutí vašich brýlí. Když nosíte brýle, nosní polštářky se mohou ohýbat příliš daleko, což způsobí, že budete muset tlačit brýle nahoru a tím je znečistíte mastnotou! Stiskněte nastavitelné podložky dovnitř a vyzkoušejte, jak sedí na nose, dokud nebudete mít opět správné nastavení.

Nožičky brýlí se mohou uvolnit. Najděte šrouby na každé straně závěsů nožiček a zkuste jimi otočit, abyste vyzkoušeli, zda jsou utažené. Pokud jsou volné, může to způsobit, že vaše brýle budou na hlavě usazeny nerovnoměrně. Budete si muset zakoupit malý šroubovák, abyste šroubky utáhli nebo vám pomohou v každé optice.